Casa Bem-Te-Vi Villa
Den mysiga Casa Bem-Te-Vi Villa Diamantina erbjuder ett läge cirka 14 minuters gångavstånd från Casa de Chica da Silva och ger tillgång till olika turistmål i området.
Sao Francisco de Assis Church ligger nära denna villa, och Mercado Municipal ligger mindre än 1 km bort. Den mysiga villan ligger cirka 12 minuters gångavstånd från Our Lady of Carmo church.
Ett komplett kök i Casa Bem-Te-Vi Villa är utrustat med te-/kaffebryggare och ugn. Restaurangen O Garimpeiro, som serverar sydamerikanska rätter, är belägen ungefär 8 minuters promenad bort. Det finns också Rodoviaria de Diamantina busstation, som ligger mindre än 500 meter bort.
- Lokala sevärdheter
- Cachoeira dos Cristais335 km
- Church of Our Lady of Mercy315 km
- Canion do Funil221 km
- Igreja de NS do Carmo376 km
- Igreja de Nossa Senhora do Carmo371 km
- Casarao do Forum136 km
- Casa do Forro Pintado352 km
- Nossa Senhora do Rosario dos Pretos-kyrkan414 km
- Nossa Senhora do Carmo-kyrkan343 km
- Teatro Municipal Santa Izabel359 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Husdjur tillåtna
På rummet
- Te- och kaffefaciliteter
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det Wi-Fi i den mysiga Casa Bem-Te-Vi Villa?
Ja, den mysiga Casa Bem-Te-Vi Villa erbjuder WiFi. - ❓
Erbjuder den mysiga Casa Bem-Te-Vi Villa ett kök?
Den mysiga Casa Bem-Te-Vi Villa har ett komplett kök med te-/kaffebryggare och ugn. - ❓
Kan vi ta med våra husdjur till Casa Bem-Te-Vi Villa?
Ja, husdjur är tillåtna på Casa Bem-Te-Vi Villa.